Poskytnutí poštovní doručovací adresy v Praze pro zveřejnění a příjem poštovních a kurýrních zásilek. Vhodné např. pro eshopy a začínající projekty

Historie virtuální kanceláře

Historie virtuální kanceláře

Chcete se vrhnout do víru podnikání, ale jediné, co vám brání, je fakt, že vám chybí sídlo společnosti? Sídlo firmy nebo místo podnikání je adresa, která je dále zapsaná v obchodním či živnostenském rejstříku. Tato adresa se stává součástí firmy, jejím znakem, její nedílnou součástí, a její atraktivita a dostupnost často rozhoduje o celém dalším rozvoji podniku. Svým sídlem se společnost prezentuje, navazuje obchodní styky a častokrát díky ní získá i nové zákazníky.

 

Sídlo pro firmy v České republice

V roce 2009 v České republice došlo v občanském zákoníku k důležité novelizaci. Dosud platné ustanovení, dle kterého společnosti musely za své sídlo uvádět adresu, kde skutečně sídlí, bylo zrušeno. Za skutečné sídlo bylo považováno místo, kde se mohla veřejnost se společností stýkat a kde byla umístěna správa společnosti.
V současnosti je pojem sídlo firmy upraven dle zákona č. 89/2012 Sb. ze dne 3. 2. 2012 s účinností od 1.1.2014, tedy v Novém občanském zákoníku (NOZ). V §136 až § 143 se hovoří o ustanovení sídla společnosti, jeho zápisu do veřejného rejstříku či jeho přemístění.

 

Věděli jste, že…

První virtuální kancelář se objevila již v roce 1995 v Coloradu? Založil ji Ralp Gregory a nesla název Intelligent office. Tato kancelář měla za cíl nabízet profesionální, dočasné, virtuální kancelářské prostory s dálkovými recepčními a konferenčními prostory. Inspirací mu byli právě začínající malí podnikatelé a domácí podniky, které potřebovali kanceláře, ale po finanční stránce pro ně bylo jejich zřízení náročné. V současnosti působí tato společnost na více jak 40 místech po celé Severní Americe.

PREMIUM SÍDLO PRO FIRMY
MŮŽETE NAVŠTÍVIT
7 DNÍ V TÝDNU

Pobřežní ulice
186 00 Praha 8-Karlin

  800 300 800

PREMIUM SÍDLO PRO FIRMY
OTEVŘENO
7 DNÍ V TÝDNU

Pobřežní ulice
186 00 Praha 8-Karlin